Stacks Image 178

AZORSKÉ OSTROVY – FOTOLOKACE

Fotolokace

Vložil jsme sem několik tipů lokací pro fotografy, která mám oblíbené a mám vyzkoušené. Zcela jistě se na ostrově nachází další skvělá místa, já sám vím o dalších minimálně deseti, která jsme nestačil navštívit nebo jsem se o nich dověděl až po odjezdu. Stále taková místa vyhledávám a vkládám do svého příštího itineráře. Zde tedy několik pro první cestu, další budu přidávat průběžně.

Stacks Image 763

Urbex - Monte Palace

V západní části ostrova, nad Sete Cidades leží opuštěný luxusní hotel Monte Palace. Pro milovníky Urbex a pro milovníky tajemna či romantické duše je to skvělé místo pro návštěvu, ale ještě lepší pro fotografa, který se zde může vyřádit. Samotná ruina hotelu poskytuje mnoho míst pro zajímavé fotografie, navíc však z rozlehlé střechy hotelu lze fotit úchvatné pohledy na SeteCidades a modré a zelené jezero. To co bylo pro hotel zkázou, tedy většina dní v roce vyhlídka zahalená mraky, může být pro fotografa výhodou pro tvorbu ponurých, tajemných fotografií.

Stacks Image 761

Miradouro da Boca do Inferno

Nejprofláknutější vyhlídka na ostrově São Miguel. Fotografovi poskytuje panoramatický výhled na západní část ostrova (jeho západní konec). Je třeba trochu mít štěstí a plánovat abyste měli krásný výhled, jelikož nízké mraky jsou zde velmi běžné. Nicméně i v zimě lze chytiti krásný čistý výhled, navíc s příjemným úhlem dopadu světla díky nízko položenému zimnímu slunci.

Stacks Image 759

Mosteiros

Mosteiros nabízí černou pláž a výhled na fotogenické útesy. Černý písek je ve skutečnosti složený z mnoho barevných větších zrnek. Od pláže až po termální koupání na druhém kraji města, poskytuje Mosteiros spoustu krásných míst pro fotografování.

Dominantní útesy jsou vidět z celé délky pobřeží, písečná černá pláž přechází v kamenné pobřeží a končí skalnatými útvary. Nedaleko termálního koupání je výhled na malou pláž se skalisky v oceánu, která jsou vyskládána do oblouku v několika řadách a na druhé straně je prasklá výduť ve ztuhlé lávě.

Stacks Image 757

Ferarria

Nedaleko Mosteiros leží místo Ferarria s termálním koupáním. Z vyhlídky nad Ferarria jsou pěkné výhledy až na útesy v Mosteiros a na druhou stranu na maják Ponta da Ferarria. Serpentými vedou dolu k spa Ferarria odkud vede cesta k termálnímu přírodnímu koupališti Ferarria. Zde jsou ostré lávové skály, o které se tříští vlny, v zimním období zpěněné, a poskytují spoustu možností fotografova vyřádění. Také západy slunce do oceánu zde bývají kouzelné.

Stacks Image 752

Lagoa do Fogo

Ohnivé jezero nabízí mnoho wildlife fotografům díky chráněným hnízdištím ostrovního ptactva. Ale milovníci krajiny, timelapse a dronistům si přijdou také na své. Tedy samozřejmě s trochou štěstí plánování, protože hora Pico da Barrosa nad Lagoa do Fogo, bývá často zahalena v mracích. Z hory je krásný panoramatický výhled na celý ostrov a za hezkého počasí je vidět od západního téměř až po východní okraj ostrova.

Stacks Image 750

Maia

U městečka Maia je menší lávové pobřeží, které poskytne nejednomu fotografu dostatek vyřádění například při dlouhých expozicích.

Je to místo pro kratší zastávku s občerstvením a odpočinkem. Pro tyto účely zde naleznete několik altánků s místem pro grilování a hezkým rozhledem.

Stacks Image 748

Fábrica de Chá do Porto Formoso a Fábrica de Chá Gorreana

Dvě místa s čajovými plantážemi. Oblíbené milovníky čaje, ale i dronisty, kterým plantáže čajovníků poskytují atraktivní prostření pro různé přelety. Ovšem i ze země, či z kopce jsou čajovníkové plantáže fotogenické. Když budete mít štěstí, lze o svátcích zastihnout dělníky v tradičním oblečení, sklízející ručně čajové lístky. Jinak sběr probíhá polomechanizovaně.

Stacks Image 746

Park Ribeira dos Caldeirões

V tomto parku naleznete hned několik fotolokací v jednom. Prvním je krásný vodopád s upraveným okolím, pokračující dlouhým potokem proplétající se mezi kameny, skalami a vodními mlýny. Vodní mlýny jsou také velmi fotogenické a je jich zpřístupněno hned několik. V sezóně i s ukázkou mletí a ochutnávkou místního sladkého pečiva.

Upravený park podél mlýnů má také své kouzlo a na dolním okraji je ještě jeden, menší, vodopád.

Stacks Image 744

Zahrada António Borges

V centru města Ponta Delgada je několik zahrad či parků. Jeden z volně přístupných je zahrada António Borges. Je to příjemná zastávka při návštěvě města. V jeho nitru je oblíbený a velmi fotografovaný obří fíkus, který má nádherné obří nadzemní kořeny. Zažil jsem tam obří výpravu turistů, kteří se při fotografování s ním snadno ztratili mezi kořeny

Zahrada má několik staveb napodobujících jeskyně a skály. Lze využít i dvě vyhlídky v horní části zahrady. V dolní části je pak malý bambusový háj.

Stacks Image 742

Park Terra Nostra

V centru města Furnas leží historický park Terra Nostra s termálním koupáním. Pro milovníky flóry je to nutná zastávka při cestách ostrovem. Pro fotografa poskytuje mnoho zajímavých zákoutí, vzrostlých cizokrajných stromů, zákoutí se sochami zvířat obrostlých mechem a dalšími rostlinami, vodní kanál, horké prameny, …

Stacks Image 738

Caldeiras ďas Furnas

Na východním okraji města Furnas jsou bublající kaldery vypouštějící páru, které nabízejí mnoho pohledů a zákoutí k fotografickému vyřádění. A to jak ve dne, tak i v noci. Před Vánoci navíc doplněné o nasvícenou vánoční výzdobu s náboženským obsahem. S nočním osvětlením nabývá místo magické atmosféry.

Stacks Image 736

Akvadukty

Při cestě z Ponta Delgada do Sete Cidades můžete najít dvě lokace s akvadukty. Ty jsou velmi fotogenické a jako fotograf si je jistě nenecháte ujít. Jsou snadno přístupné (parkovat lze v těsné blízkosti) dobře a viditelné, jen je třeba nekoukat jen na silnici.

KONTAKT


Líbí se Vám některá z mých fotografií? A chtěli byste ji v tištěné podobě? To mne velmi těší a nejlepší je napsat mi na e-mail. Děkuji.

Případně mne můžete podpořit darem přes PayPal.


Pokud byste rádi použili mé fotografie (či další části tohoto webu vč. textů) k nějakému účelu, kontaktujte mě a můžeme způsob a podmínky užití domluvit.

Vemte na vědomí, že užití, bez mého výslovného souhlasu, je porušení autorského zákona a podle toho by s tím bylo nakládáno.

All rights reserved © Vítězslav Jančák


Líbí se Vám některá z mých fotografií? A chtěli byste ji v tištěné podobě? To mne velmi těší a nejlepší je napsat mi na e-mail. Děkuji.

Případně mne můžete podpořit darem přes PayPal.


Pokud byste rádi použili mé fotografie (či další části tohoto webu vč. textů) k nějakému účelu, kontaktujte mě a můžeme způsob a podmínky užití domluvit.

Vemte na vědomí, že užití, bez mého výslovného souhlasu, je porušení autorského zákona a podle toho by s tím bylo nakládáno.

All rights reserved © Vítězslav Jančák

Vítejte na webových stránkách o ostrově São Miguel, patřící do skupiny Azorské ostrovy. Fotografie, postřehy a informace z mých několika cest po tomto úžasném ostrově. Stránky jsou stále ve výstavbě.